Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi

 • Anasayfa
 • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi
Şekil Resim Bir
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi

Değerli veliler sevgili öğrenciler bir yıla yakın süredir hazırlandığınız sınavın son ayına girmiş bulunuyoruz. Bu sene özellikle siz sevgili öğrenciler sınavla beraber farklı birçok sorunla da mücadele ettiniz. Şimdi ise bu zorluklara karşı verdiğiniz mücadelenin meyvesini toplama zamanı geliyor.

Sevgili öğrenciler bu dönem katılacağınız LGS öncesi hem ülkemizde hem de dünyada çok önemli etkiler bırakan bir salgınla mücadele vermekteyiz. Bu yüzden bu sene sınava katılacak 8. Sınıf öğrenciler için sınavla ilgili bazı değişiklikler meydana geldi:

 1. Sınav tarihi 20 Haziran 2020 olarak değiştirildi. Sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak.
 2. Merkezi sınav başvuruları, yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan okullarda öğrenim gören öğrenciler hariç, tüm 8’inci sınıf öğrencileri için Bakanlık tarafından merkezi olarak gerçekleştirilecektir. Başvurusu Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek öğrencilerin sınav başvurusu için ayrıca bir işlem yapılmayacaktır. Başvurular ücretsizdir.
 3. 2019-2020 eğitim öğretim yılında resmi, özel ve imam hatip ortaokullarının 8’inci sınıfında öğrenim gören tüm öğrenciler ile geçici eğitim merkezlerinde örgün ortaöğretim kurumuna kayıt olma şartını taşıyan 8’inci sınıf öğrencilerinin, merkezi sınav başvurusu Bakanlık tarafından yapılacaktır.
 4. Fotoğraflı sınav giriş belgesi, elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.
 5. Sınav 2 oturumdan oluşmaktadır. 1. oturum sözel alan 75 dakika, 2. oturum sayısal alan 80 dakika olacaktır.
 6. Merkezi sınav birinci oturum sözel alanda Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil, ikinci oturum sayısal alanda ise matematik ve fen bilimleri dersleri yer alacaktır. Soru dağılımı ise birinci oturum sözel alan Türkçe 20 soru, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük 10 soru, din kültürü ve ahlak bilgisi 10 soru, yabancı dil 10 soru olmak üzere toplam 50 soru, ikinci oturum sayısal alan matematik 20 soru, fen bilimleri 20 soru olmak üzere toplam 40 soru şeklinde olacaktır.
 7. Özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler, sürekli kullandıkları araç-gereç ve cihazları kendilerinin getirmesi kaydıyla sınavda kullanabilecektir.
 8. Her alan için 8’inci sınıfın sınava esas derslerinden, 2019-2020 eğitim öğretim yılı birinci dönem sonu itibarıyla öğretimi tamamlanan konu ve kazanmalara göre öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte sorular yer alacaktır.

SINAVDAN ÖNCE YAPMANIZ GEREKENLER

SOLDAKİ CÜMLELERİ SAĞDAKİ CÜMLELERLE DEĞİŞTİR

SINAVDA BAŞARISIZ OLACAĞIM SINAVDA ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIM
SINAV ZOR OLACAK SINAV ZOR YA DA KOLAY OLABİLİR
ANNEM BABAM ÜZÜLÜRSE ANNEM BABAM BENİM İÇİN EN İYİSİNİ İSTERLER
İYİ BİR LİSEYE GİDEMEYECEĞİM BEN ÇALIŞTIĞIM SÜRECE HER LİSEDE BAŞARILI OLABİLİRİM
SINAVDA DİKKATSİZLİKTEN HATA YAPACAĞIM HEYECANIMI KONTROL ALTINDA TUTABİLİRİM VE DİKKATLİ OKURUM
SINAV GELECEĞİMİ BELİRLEYECEK SINAV ÖNEMLİ FAKTA HER ŞEY DEMEK DEĞİLDİR

EĞİTİM FELSEFEMİZ

Radikal Kurs Merkezi olarak ‘sürekli yenilik ve gelişim temelli eğitim’ felsefemiz ile ‘Yapılandırıcı Öğrenme’ anlayışı doğrultusunu ‘Çoklu Zeka Kuramı’ndan hareketle her öğrencinin özel olduğunu unutmadan bireysel farklılıkları dikkate alarak, öğrencilerimizin zihinsel, sosyal, duygusal, ahlaki ve psiko-motor yönleriyle gelişimlerini sağlayacak ‘Radikal perspektifli eğitim’ programları uygulamayı taahhüt ediyoruz.

RADİKAL EĞİTİM SİSTEMİ

7. ve 8. Sınıf öğrencileri için öncelikle kariyer hedefi belirlenir. Belirlenen hedef doğrultusunda özel öğretim programı oluşturulur. Düzenli olarak yapılan kontrol sınavlarıyla öğrencinin ‘Başarı Analizi’ yapılır. Konu bazlı, ünite bazlı takip, kurs içi sınavlar ve Türkiye geneli deneme sınavları sonuçlarına göre öğrencinin durum değerlendirmesi yapılarak kişiye özel eksik giderme programları uygulanır.

BİREBİR DERS SİSTEMİ

Öğrencilerimizin kurumumuzda gördükleri derslerin tekrar edildiği, anlaşılmayan noktaların yeniden anlatıldığı, sınıf ortamında soramadıkları detayların üstünden geçildiği birebir derslerimiz sayesinde kurum içi eğitim süresince sağlıklı ilerleme kaydedebilmek için birebir derslerimize katılım gösterilmesinin önemini daha da vurgulamaktayız.

ZENGİN YAYIN DESTEĞİ

Radikal Kurs, tüm sene boyunca kullanılacak özgün ve zengin içeriklere sahip konu anlatımlı yayınlar, soru bankaları, konu kavrama testleri ile öğrencilerini sınavlarda başarıya hazırlar.

EĞİTİM ŞEMAMIZ

 • Size en uygun rotayı belirlemek,
 • Eksiklerinizi tespit etmek,
 • Seviyenize uygun programla eğitiminize başlamak,
 • Eğitim süresi boyunca sizlere her türlü desteği sunmak,
 • Birebir derslerle öğrendiklerinizi pekiştirmek,
 • Hızlandırma gruplarıyla sizleri bir adım öne taşımak,
 • Doğru zaman ayarlaması yapmak,
 • Psikolojinizi daima en yüksekte tutmak,
 • Stres ve kaygılarınızla baş etmenizi sağlamak,
 • Sınav öncesi kamp dönemiyle zirveye ulaşmanızı sağlamaktır.

RADİKAL ÇALIŞIR, ÇALIŞTIRIR, KAZANDIRIR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir